fond menu menu menu menu menu menu
Dorika

Napísali o nás

Nástenka


Benefičný spomienkový večer Doroty Kanthovej

  V pondelok 15. apríla 2019 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Komárne uskutočnil Benefičný spomienkový večer Doroty Kanthovej. Podujatie bolo opäť veľmi úspešné, diváci mohli vidieť bohaté a kvalitné umelecké vystúpenia.
  Na úvod Mária Kanthová, správkyňa Fondu Doroty Kanthovej, srdečne privítala všetkých prítomných. Pripomenula Dórikin príbeh a poslanie fondu, ktorý vznikol po jej prehratom boji so zákernou rakovinou. Dórika Kanthová by práve v apríli 2019 oslávila svoje 30-te narodeniny.
  Záštitu nad podujatím prevzali Mgr. Béla Keszegh, primátor mesta Komárno, a prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., sociologička, univerzitná profesorka a bývalá premiérka Slovenskej republiky.

  V úvodnej časti programu vystúpila tanečná skupina Impression zo Súkromnej základnej umeleckej školy Sylvie Czafrangóovej, ktorá predviedla tanečnú choreografiu pani učiteľky Fatimy Tárnok Chudej s názvom Boj o Olymp. Potom prišiel na javisko Peter Procházka s pesničkou The Beatles: Let it be a s vlastnou skladbou Prosím.
  V ďalšej časti Zsuzsa Kalmár zahrala na klavíry skladbu Christiana Sindinga: Rašenie jara a dielo Roggera Leoncavalla: Mattinata. Po nej si diváci mohli užiť majstrovskú hru na husliach v podaní Tibora Bertóka a skladby od Pabla de Sarasatea: Introduction and Tarantella a Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda: Ave Maria. V krátkej prestávke programu Mária Kanthová pozvala na javisko 6 chorých detí, ktorých prekvapila darčekovými balíkmi. Okrem toho správkyňa Fondu Doroty Kanthovej aj Nadácii Bátor Tábor a Klinike hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave odovzdala peňažné dary.

  Nasledovalo vystúpenie Gitarového kvarteta pedagógov Základnej umeleckej školy Komárno v zložení Dávid Ozsvald - Miklós Moncz - Marián Tóth - Viktor Gerencséri. Gitarové kvarteto zahralo pesničky od Michaela Jacksona: Billie Jean a Vaya con dios: Nah neh nah. Po nich prišli na javisko žiačky tanečnej skupiny 1. a 2. stupňa Základnej umeleckej školy Komárno s choreografiou pani učiteľky Petry Pavlovičovej s názvom Po prvom nádychu. Súbor žiakov základnej umeleckej školy, pod vedením umeleckého vedúceho Eduarda Kulina, zahral hit skupiny Iron Maiden: Fear of the Dark a skladbu Michaela Jacksona: Smooth Criminal.
  V poslednej časti programu vystúpili Imre Vadkerti a Attila Zsapka, ktorí zaspievali krásne pesničky. Na záver Mária Kanthová poďakovala všetkým zúčastneným a divákom, že svojim podielom prispeli k úspešnosti Benefičného spomienkového večera Doroty Kanthovej. Podotkla, že Fond Doroty Kanthovej od svojho založenia v roku 2002 celkovo vyzbieral 327.000 EUR.
  Z dobrovoľného vstupného sa počas benefičného spomienkového večera vyzbieralo 1691,50 EUR. Fond Doroty Kanthovej túto sumu bude venovať chorým deťom a ich rodinám, aby ich podporila počas boja proti onkologickým a iným chorobám.

  Počas benefičného spomienkového večera spoločnosť Sjáli Consulting (www.sjali.com) pohostilo divákov a účastníkov šálkou výbornej Sjáli kávy. Okrem toho záujemcovia si mohli zakúpiť balíčky Sjáli kávy, pričom spoločnosť Sjáli Consulting celú výšku tržieb venovala na podporu ťažko zdravotne postihnutých detí. Aj touto cestou srdečne ďakujeme.

  Galéria z Benefičného spomienkového večera Doroty Kanthovej - fotografie Teodora Nagya

  Oficiálnu pozvánku na podujatie si môžete stiahnuť tu.

  Záverečná správa o výsledkoch verejnej zbierky v súvislosti s Benefičným spomienkovým večerom Doroty Kanthovej

  Rozhodnutie Okresného úradu Komárno o zápise zbierky v súvislosti s Benefičným spomienkovým večerom Doroty KanthovejFond Doroty Kanthovej aj v roku 2018 podporoval choré deti

  Fond Doroty Kanthovej aj v kalendárnom roku 2018 aktívne podporoval detí, ktorých trápi vážna choroba. Išlo predovšetkým o peňažné a materiálne dary či rôzne darčeky. V júni 2018 fond podporil Pirosku Csicsó z Iže sumou 300 eur a drobnými darčekmi. Piroska sa vtedy liečila na Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, na jej podporu Fond Doroty Kanthovej spoločne s vedením obce Iža organizoval verejnú zbierku. ... Sumu vo výške 1300 eur, ktorá sa vyzbierala počas tejto dobročinnej akcie, správkyňa fondu a starosta obce Iža odovzdali rodine Pirosky Csicsó začiatkom septembra. Začiatkom leta sa správkyňa Fondu Doroty Kanthovej, Mária Kanthová, spojila so Silviou Kunyikovou, ktorej dcérka už od roku 2014 bojovala s leukémiou. Veľkým snom Dóriky Kunyikovej bolo navštíviť Disneyland v Paríži. Tento sen sa jej v lete 2018 splnil, aj vďaka 500-eurovému finančného príspevku od Fondu Doroty Kanthovej mohla so svojou mamičkou vycestovať do Paríža. Mátyásovi Gulyásovi zo Štúrova začiatkom leta daroval fond sumu 300 eur a rôzne darčeky. Aj malý Mátyás bojoval vtedy s ťažkou chorobou. ... O niekoľko týždňov neskôr prišla správa, že aj u 7-ročnej Kinge Szenczi z Marcelovej lekári diagnostikovali leukémiu. Fond Doroty Kanthovej aj jej liečbu podporil peňažným darom vo výške 300 eur. 14-ročný Tomáš Cseh z Veľkého Medera taktiež dostal od fondu finančný príspevok vo výške 300 eur. Tomáško dlhodobo bojuje s rakovinou, aj touto cestou mu želáme veľa síl a skoré uzdravenie. U 13-ročnej Jázminy J. zo Sokoliec sa tiež zistila leukémia, náklady spojené s jej liečením fond podporil darom 300 eur. ... V októbri 2018 sa s fondom spojila rodina jeden a polročnej Eszter Erdélyiovej z Vlčian. Život malého dievčatka mohla zachrániť len operácia srdca na klinike v Rakúskom Linzi, takže fond aj v jej prípade prispel sumou 300 eur na čiastočné hradenie liečebných a cestovných nákladov. U päť a polročného Jožka Vydru pár dní pred Vianocami zistili lekári leukémiu, fond mu preto daroval sumu 200 eur. Rovnakú sumu dostali aj 14-ročný Karolko Herdics z Komárna a 2-ročný Dorian Balko. Karolko sa lieči na Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, kým u Doriana sa len nedávno potvrdila diagnóza leukémie. Aj touto cestou im želáme rýchle zotavenie a veľa síl do boja so zákernou chorobou.Príbeh Petra Procházku z Komárna

  Peter Procházka z Komárna mal 13 rokov, keď mu diagnostikovali rakovinu a museli mu amputovať nohu. Petra to nezlomilo, rozhodol sa, že bude lekárom. Jeho sen sa čoskoro môže splniť, je totiž študentom posledného roku štúdia na univerzite v Bratislave. Popri svojich študijných povinnostiach pravidelne pomáha aj chorým deťom, jeho koníčkom je hudba a hra na gitaru. ... Fond Doroty Kanthovej bol medzi prvými, ktorí pomohli Petrovi v ťažkých časoch. Podporovali sme ho počas zotavovania sa a aj odvtedy mu pomáhame, sledujeme jeho životné kroky a tešíme sa z jeho úspechov.

  Peter Procházka - Everything I Need (hudobný klip na kanáli Petra Procházku na portáli YouTube)

Archív udalostí

slovak

magyar

englishCreated by SWINGdesign & KWeb