fond menu menu menu menu menu menu
Dorika
Darujte dve percenta

Napísali o nás

Aktuálne


Benefičný spomienkový večer Doroty Kanthovej

  V pondelok 15. apríla 2019 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Komárne uskutočnil Benefičný spomienkový večer Doroty Kanthovej. Podujatie bolo opäť veľmi úspešné, diváci mohli vidieť bohaté a kvalitné umelecké vystúpenia.
  Na úvod Mária Kanthová, správkyňa Fondu Doroty Kanthovej, srdečne privítala všetkých prítomných. Pripomenula Dórikin príbeh a poslanie fondu, ktorý vznikol po jej prehratom boji so zákernou rakovinou. Dórika Kanthová by práve v apríli 2019 oslávila svoje 30-te narodeniny.
  Záštitu nad podujatím prevzali Mgr. Béla Keszegh, primátor mesta Komárno, a prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., sociologička, univerzitná profesorka a bývalá premiérka Slovenskej republiky.

  V úvodnej časti programu vystúpila tanečná skupina Impression zo Súkromnej základnej umeleckej školy Sylvie Czafrangóovej, ktorá predviedla tanečnú choreografiu pani učiteľky Fatimy Tárnok Chudej s názvom Boj o Olymp. Potom prišiel na javisko Peter Procházka s pesničkou The Beatles: Let it be a s vlastnou skladbou Prosím.
  V ďalšej časti Zsuzsa Kalmár zahrala na klavíry skladbu Christiana Sindinga: Rašenie jara a dielo Roggera Leoncavalla: Mattinata. Po nej si diváci mohli užiť majstrovskú hru na husliach v podaní Tibora Bertóka a skladby od Pabla de Sarasatea: Introduction and Tarantella a Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda: Ave Maria. V krátkej prestávke programu Mária Kanthová pozvala na javisko 6 chorých detí, ktorých prekvapila darčekovými balíkmi. Okrem toho správkyňa Fondu Doroty Kanthovej aj Nadácii Bátor Tábor a Klinike hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave odovzdala peňažné dary.

  Nasledovalo vystúpenie Gitarového kvarteta pedagógov Základnej umeleckej školy Komárno v zložení Dávid Ozsvald - Miklós Moncz - Marián Tóth - Viktor Gerencséri. Gitarové kvarteto zahralo pesničky od Michaela Jacksona: Billie Jean a Vaya con dios: Nah neh nah. Po nich prišli na javisko žiačky tanečnej skupiny 1. a 2. stupňa Základnej umeleckej školy Komárno s choreografiou pani učiteľky Petry Pavlovičovej s názvom Po prvom nádychu. Súbor žiakov základnej umeleckej školy, pod vedením umeleckého vedúceho Eduarda Kulina, zahral hit skupiny Iron Maiden: Fear of the Dark a skladbu Michaela Jacksona: Smooth Criminal.
  V poslednej časti programu vystúpili Imre Vadkerti a Attila Zsapka, ktorí zaspievali krásne pesničky. Na záver Mária Kanthová poďakovala všetkým zúčastneným a divákom, že svojim podielom prispeli k úspešnosti Benefičného spomienkového večera Doroty Kanthovej. Podotkla, že Fond Doroty Kanthovej od svojho založenia v roku 2002 celkovo vyzbieral 327.000 EUR.
  Z dobrovoľného vstupného sa počas benefičného spomienkového večera vyzbieralo 1691,50 EUR. Fond Doroty Kanthovej túto sumu bude venovať chorým deťom a ich rodinám, aby ich podporila počas boja proti onkologickým a iným chorobám.

  Počas benefičného spomienkového večera spoločnosť Sjáli Consulting (www.sjali.com) pohostilo divákov a účastníkov šálkou výbornej Sjáli kávy. Okrem toho záujemcovia si mohli zakúpiť balíčky Sjáli kávy, pričom spoločnosť Sjáli Consulting celú výšku tržieb venovala na podporu ťažko zdravotne postihnutých detí. Aj touto cestou srdečne ďakujeme.

  Galéria z Benefičného spomienkového večera Doroty Kanthovej - fotografie Teodora Nagya

  Oficiálnu pozvánku na podujatie si môžete stiahnuť tu.

  Záverečná správa o výsledkoch verejnej zbierky v súvislosti s Benefičným spomienkovým večerom Doroty Kanthovej

  Rozhodnutie Okresného úradu Komárno o zápise zbierky v súvislosti s Benefičným spomienkovým večerom Doroty KanthovejFond Doroty Kanthovej aj v roku 2018 podporoval choré deti

  Fond Doroty Kanthovej aj v kalendárnom roku 2018 aktívne podporoval detí, ktorých trápi vážna choroba. Išlo predovšetkým o peňažné a materiálne dary či rôzne darčeky. V júni 2018 fond podporil Pirosku Csicsó z Iže sumou 300 eur a drobnými darčekmi. Piroska sa vtedy liečila na Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, na jej podporu Fond Doroty Kanthovej spoločne s vedením obce Iža organizoval verejnú zbierku. ... Sumu vo výške 1300 eur, ktorá sa vyzbierala počas tejto dobročinnej akcie, správkyňa fondu a starosta obce Iža odovzdali rodine Pirosky Csicsó začiatkom septembra. Začiatkom leta sa správkyňa Fondu Doroty Kanthovej, Mária Kanthová, spojila so Silviou Kunyikovou, ktorej dcérka už od roku 2014 bojovala s leukémiou. Veľkým snom Dóriky Kunyikovej bolo navštíviť Disneyland v Paríži. Tento sen sa jej v lete 2018 splnil, aj vďaka 500-eurovému finančného príspevku od Fondu Doroty Kanthovej mohla so svojou mamičkou vycestovať do Paríža. Mátyásovi Gulyásovi zo Štúrova začiatkom leta daroval fond sumu 300 eur a rôzne darčeky. Aj malý Mátyás bojoval vtedy s ťažkou chorobou. ... O niekoľko týždňov neskôr prišla správa, že aj u 7-ročnej Kinge Szenczi z Marcelovej lekári diagnostikovali leukémiu. Fond Doroty Kanthovej aj jej liečbu podporil peňažným darom vo výške 300 eur. 14-ročný Tomáš Cseh z Veľkého Medera taktiež dostal od fondu finančný príspevok vo výške 300 eur. Tomáško dlhodobo bojuje s rakovinou, aj touto cestou mu želáme veľa síl a skoré uzdravenie. U 13-ročnej Jázminy J. zo Sokoliec sa tiež zistila leukémia, náklady spojené s jej liečením fond podporil darom 300 eur. ... V októbri 2018 sa s fondom spojila rodina jeden a polročnej Eszter Erdélyiovej z Vlčian. Život malého dievčatka mohla zachrániť len operácia srdca na klinike v Rakúskom Linzi, takže fond aj v jej prípade prispel sumou 300 eur na čiastočné hradenie liečebných a cestovných nákladov. U päť a polročného Jožka Vydru pár dní pred Vianocami zistili lekári leukémiu, fond mu preto daroval sumu 200 eur. Rovnakú sumu dostali aj 14-ročný Karolko Herdics z Komárna a 2-ročný Dorian Balko. Karolko sa lieči na Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, kým u Doriana sa len nedávno potvrdila diagnóza leukémie. Aj touto cestou im želáme rýchle zotavenie a veľa síl do boja so zákernou chorobou.Príbeh Petra Procházku z Komárna

  Peter Procházka z Komárna mal 13 rokov, keď mu diagnostikovali rakovinu a museli mu amputovať nohu. Petra to nezlomilo, rozhodol sa, že bude lekárom. Jeho sen sa čoskoro môže splniť, je totiž študentom posledného roku štúdia na univerzite v Bratislave. Popri svojich študijných povinnostiach pravidelne pomáha aj chorým deťom, jeho koníčkom je hudba a hra na gitaru. ... Fond Doroty Kanthovej bol medzi prvými, ktorí pomohli Petrovi v ťažkých časoch. Podporovali sme ho počas zotavovania sa a aj odvtedy mu pomáhame, sledujeme jeho životné kroky a tešíme sa z jeho úspechov.

  Peter Procházka - Everything I Need (hudobný klip na kanáli Petra Procházku na portáli YouTube)Finančná zbierka pre Pirosku Csicsóovú
Darujte Fondu Doroty Kanthovej 2% z Vašich daní

  Fond Doroty Kanthovej vykonáva svoju činnosť od roku 2001. Doposiaľ organizoval množstvo vlastných podujatí s cieľom získať finančné prostriedky na pomoc deťom postihnutým rakovinou. Darujte dve percenta a zároveň každú akciu využije aj na prehĺbenie a skvalitnenie boja proti rakovine najmä tým, že upriamuje pozornosť na zdravý spôsob života. Činnosť fondu podporujú tisícky dobrosrdečných ľudí všetkých vekových kategórií. Škôlkári, žiaci základných a stredných škôl účasťou na akciách, dospelí – menšími, väčšími darmi, poukázaním 2% podielu zaplatenej dane, zaplatením dobrovoľného vstupného na akcie.
  Fond doposiaľ odovzdal deťom postihnutým rakovinou, Detskej onkologickej klinike DFNsP v Bratislave a Základnej škole pri DFNsP finančné a vecné dary v hodnote vyše 300.000 eur. Fond Doroty Kanthovej v roku 2017 z 2% daní dostal sumu 13.747,54 EUR (prehľad prijímateľov si môžete pozrieť na webovej stránke Finančnej správy).

  Pomôžte chorým deťom poukázaním 2% z Vašich daní!

  Stiahnite si potrebné tlačivá tu:
  VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (.pdf)
  POTVRDENIE o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti (.pdf)
Podporte Fond Doroty Kanthovej a pomôžte chorým deťom

  Fond Doroty Kanthovej vykonáva svoju činnosť od roku 2001. Doposiaľ organizoval množstvo vlastných podujatí s cieľom získať finančné prostriedky na pomoc deťom postihnutým rakovinou Darujte dve percenta a zároveň každú akciu využije aj na prehĺbenie a skvalitnenie boja proti rakovine najmä tým, že upriamuje pozornosť na zdravý spôsob života. Činnosť fondu podporujú tisícky dobrosrdečných ľudí všetkých vekových kategórií. Škôlkári, žiaci základných a stredných škôl účasťou na akciách, dospelí – menšími, väčšími darmi, poukázaním 2% podielu zaplatenej dane, zaplatením dobrovoľného vstupného na akcie.
  Fond doposiaľ deťom postihnutým rakovinou a liečeným na Detskej onkologickej klinike DFNsP v Bratislave odovzdal finančné a vecné dary v hodnote vyše 260.000€.

  Pomôžte chorým deťom a podporte Fond Doroty Kanthovej.

  Číslo účtu Fondu Doroty Kanthovej: 2628846182/1100 (IBAN SK4411000000002628846182).Bátor Tábor hľadá dobrovoľníkov

  Nadácia Bátor Tábor so sídlom v Budapešti už od roku 2001 organizuje bezplatné letné tábory pre vážne choré deti z celej Strednej Európy. Aj v tomto roku sa zúčastní na táborovaní niekoľko tažko chorých detí zo Slovenska. Aj Fond Doroty Kanthovej sa zapájal v posledných rokoch do tejto dobročinnej akcie a pomáhal chorým deťom zo Slovenska peňažnými darmi.

  Čo je vlastne Bátor Tábor? Bátor Tábor (Tábor Smelých) bol založený v roku 2001 a ponúka terapeutické rekreačné programy pre deti a rodiny detí trpiacich rakovinou, cukrovkou, chronickým zápalom kĺbov a hemofíliou. V lete sú organizované bezplatné detské tábory, na jar a na jeseň bezplatné víkendové Súrodenecké a Rodinné tábory.

  600 detí ročne má možnosť vyskúšať si také programy, na ktorých by sa pre ich chorobu inde nemohli zúčastniť. Či už je to veslovanie, jazdenie na koni, lukostreľba, ručné práce, tanec, hudba, šport, divadlo či vysoká povrazová dráha, cieľom každého programu je poskytnúť deťom pocit úspechu. Toto všetko má pozitívny vplyv na ich sebavedomie a tým aj na ich uzdravovanie. Vďaka spolupráci s nemocnicami mohol Bátor Tábor počas uplynulých 10 rokov privítať 3000 detí.

  Za čaro Bátor Tábora spočíva predovšetkým v neuveriteľnej energii dobrovoľníkov, ktorých v tábore nazývajú cimborovia (kamaráti, kamoši). Od roku 2001 viac ako 1800 cimborov pomohlo priniesť deťom úžasné zážitky počas desiatich dní strávených v tábore. Medzi nimi sú aj tí zdravotníci, ktorí garantujú bezpečnosť detí v tábore.

  Miesto tábora je v Maďarsku, na okraji mesta Hatvan, ktoré sa nachádza 60 kilometrov severne od Budapešti. Celý komplex, všetky jeho budovy a dejiská programov sú vybudované v súlade s potrebami chronicky chorých detí. V detských domčekoch je možné ubytovať 70 detí, prípadne 14 rodín. V jedálni je možné pohostiť naraz až 160 osôb. Zdravotnú starostlivosť poskytuje príjemná, dobre vybavená lekárska budova. Pýchou tábora je aj povrazová dráha, jazero, kde sa dá člnkovať.

  Viac informácií nájdete na webovej stránke nadácie.


Archív udalostí

slovak

magyar

englishCreated by SWINGdesign & KWeb