fond menu menu menu menu menu menu
Dorika
virag

IX. Vianočné benefičné predstavenie


  Fond Doroty Kanthovej spoločne s Riaditeľstvom a pedagogickým zborom Základnej umeleckej školy v Komárne zorganizoval IX. Vianočné benefičné predstavenie, ktoré sa uskutočnilo 9. decembra 2013 v Mestskom kultúrnom stredisku v Komárne. Počas slávnostného podujatia vystúpilo 42 žiakov a 5 pedagógov Základnej umeleckej školy v Komárne, ktorí pripravili pre divákov skvelý umelecký zážitok.
  Benefičné predstavenie slávnostne otvorila správkyňa fondu, JUDr. Mária Kanthová, ktorá zhrnula činnosť a aktivity Fondu Doroty Kanthovej v roku 2013. Pani Kanthová prezradila, že v lete 2013 fond prispel peňažnou sumou 2000 eur na cestovné náklady tých chorých detí, ktorí sa zúčastnili Bátor Tábora v Maďarsku. Ďalej povedala, že v dobročinnej akcii Pomocné ruky, ktorú fond zorganizoval spoločne so spoločnosťou Paragraf s.r.o., vyzbierali 1115 eur. Tieto peniaze potom poslali na účet Základnej školy pri Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, čím základná škola mohla spolufinancovať projekt arteterapie (liečenie pomocou umenia). Na záver pani Kanthová uviedla, že Fond Doroty Kanthovej dostal od spoločnosti Kyani cenný balík výživových doplnkov pre choré deti. Vianočné benefičné predstavenie bolo opäť úspešné: na vianočnej burze a z dobrovoľného vstupného sa vyzbieralo 503 eur. Aj tieto peniaze sa už čoskoro dostanú na správne miesto: k tým chorým deťom, ktorí to najviac potrebujú.
  Na margo podujatia môžeme povedať, že na tejto benefičnej akcii Fond Doroty Kanthovej celkovo podporil choré deti, Detskú fakultnú nemocnicu v Bratislave, Základnú školu pri Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave a organizáciu Bátor Tábor sumou 8715 eur.

  Veľmi pekne vám ďakujeme za vašu pomoc, dary a prevedenie 2% z vašich daní.

  Fond Doroty Kanthovej

  Fotky z podujatia >>

  Súvisiace články:
  Mestská televízia Komárno: Benefičný koncert Fondu Doroty Kanthovej


  Na výzvu "Ty kreslíš, ja šijem" Tímea Šméjová nakreslila gitaru, Robko Kovács a Veronika Nyitrai delfína, ostatné deti na detskej onkológii nakreslili bábiku, rybu, mačiatko a iné. V pondelok, 9. decembra 2013 na Vianočnom benefičnom koncerte deti prevzali gitaru a delfíny, ostatné dary deti prevezmú v nemocnici.
  Pozrite si fotky z Vianočnej burzy >>

  << späť
slovak

magyar

english

Created by SWINGdesign & KWeb
Webmaster: KWeb