fond menu menu menu menu menu menu
Dorika

Darujte online

Aktuálne


Škótsky kameň dobrých skutkov už je v Komárne (1. deň)

  Od soboty 31. októbra 2009 škótsky kameň dobrých skutkov je v Komárne. O 9-tej hodine pán Szalay Tamás Lajos, šiesty držiteľ kameňa priniesol Škótsky kameň dobrých skutkov z Rumunska, kde mu odovzdal kňaz Böjte Csaba, siedmy držiteľ kameňa. Zázračný kameň prevzala Mária Kanthová, správca Fondu Doroty Kanthovej pri Dórikinom pomníku, ktorá je v poradí ôsmym vyvoleným "držiteľom" Sconestone.

  Kameň bude u nej jeden týždeň. Kameň má za sebou dlhú cestu. Škótsky kameň dobrých skutkov je vlastne sochárske dielo ozdobené starými keltskými symbolmi a slúži ako vyslanec dobroty a porozumenia medzi ľuďmi.

  Sconestone sa mohol "oddýchnuť" iba chvíľu, totiž ešte v sobotu v doobedňajších hodinách odcestoval opäť do Maďarska, aby v meste Baja navštívil sochárskeho majstra Ottó Zöldkerti. Fond Doroty Kanthovej ho spoznal pred viacerými rokmi. On zhotovil Dórikin pomník spolu s majstrami obchodnej spoločnosti MONUMENTUM Kft.

  V nedeľu 1. novembra (Deň všetkých svätých) spomíname na Dóriku pri jeho pomníku. Záujemci môže pozrieť, pozhladiť tento zázračný kameň v komárňanskom cintoríne od 16:00 hodine.

  Galéria - Škótsky kameň dobrých skutkov už je v Komárne (1. deň)

  Ďaľšie plánované aktivity: (verzia pre tlač)

  2. novembra: Návšteva Združenia na pomoc mentálne postihnutej mládeže od 10:00 hodiny. Účasť na svätej omši v Kostole Svätého Ondreja v Komárne v maďarskom jazyku od 17:00 hodiny, v slovenskom jazyku od 18:00 hodiny.

  3. novembra: Návšteva v Domove detí v Komárne od 10:00 hodiny.

  4. novembra: Zábavné popoludnie v Mestskom kultúrnom stredisku v Komárne od 14.00 hod. Účinkuje ATTRACTION Blacklight divadlo z Budapešti. (video) (fotka) Vstup je voľný.

  5. novembra: Návšteva Detskej onkologickej kliniky Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave od 14:00 hodiny.

  6. novembra: Návšteva Centra voľného času v Komárne od 15:00 hodiny, potom návšteva chorých detí. V sobotu ráno odjazd do Prahy, kde kameň prevezme Zuzana Lászlóová.

  Srdečne Vás pozývame na naše podujatia!

  Mária Kanthová


  Súvisiace články:
  Škótsky kameň dobrých skutkov prichádza do Komárna 31-ho októbra  << späť
slovak

magyar

englishCreated by SWINGdesign & KWeb
Webmaster: KWeb