fond menu menu menu menu menu menu
Dorika
virag

Benefičný spomienkový večer Doroty Kanthovej

  V pondelok 15. apríla 2019 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Komárne uskutočnil Benefičný spomienkový večer Doroty Kanthovej. Podujatie bolo opäť veľmi úspešné, diváci mohli vidieť bohaté a kvalitné umelecké vystúpenia.
  Na úvod Mária Kanthová, správkyňa Fondu Doroty Kanthovej, srdečne privítala všetkých prítomných. Pripomenula Dórikin príbeh a poslanie fondu, ktorý vznikol po jej prehratom boji so zákernou rakovinou. Dórika Kanthová by práve v apríli 2019 oslávila svoje 30-te narodeniny.
  Záštitu nad podujatím prevzali Mgr. Béla Keszegh, primátor mesta Komárno, a prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., sociologička, univerzitná profesorka a bývalá premiérka Slovenskej republiky.

  V úvodnej časti programu vystúpila tanečná skupina Impression zo Súkromnej základnej umeleckej školy Sylvie Czafrangóovej, ktorá predviedla tanečnú choreografiu pani učiteľky Fatimy Tárnok Chudej s názvom Boj o Olymp. Potom prišiel na javisko Peter Procházka s pesničkou The Beatles: Let it be a s vlastnou skladbou Prosím.
  V ďalšej časti Zsuzsa Kalmár zahrala na klavíry skladbu Christiana Sindinga: Rašenie jara a dielo Roggera Leoncavalla: Mattinata. Po nej si diváci mohli užiť majstrovskú hru na husliach v podaní Tibora Bertóka a skladby od Pabla de Sarasatea: Introduction and Tarantella a Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda: Ave Maria. V krátkej prestávke programu Mária Kanthová pozvala na javisko 6 chorých detí, ktorých prekvapila darčekovými balíkmi. Okrem toho správkyňa Fondu Doroty Kanthovej aj Nadácii Bátor Tábor a Klinike hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave odovzdala peňažné dary.

  Nasledovalo vystúpenie Gitarového kvarteta pedagógov Základnej umeleckej školy Komárno v zložení Dávid Ozsvald - Miklós Moncz - Marián Tóth - Viktor Gerencséri. Gitarové kvarteto zahralo pesničky od Michaela Jacksona: Billie Jean a Vaya con dios: Nah neh nah. Po nich prišli na javisko žiačky tanečnej skupiny 1. a 2. stupňa Základnej umeleckej školy Komárno s choreografiou pani učiteľky Petry Pavlovičovej s názvom Po prvom nádychu. Súbor žiakov základnej umeleckej školy, pod vedením umeleckého vedúceho Eduarda Kulina, zahral hit skupiny Iron Maiden: Fear of the Dark a skladbu Michaela Jacksona: Smooth Criminal.
  V poslednej časti programu vystúpili Imre Vadkerti a Attila Zsapka, ktorí zaspievali krásne pesničky. Na záver Mária Kanthová poďakovala všetkým zúčastneným a divákom, že svojim podielom prispeli k úspešnosti Benefičného spomienkového večera Doroty Kanthovej. Podotkla, že Fond Doroty Kanthovej od svojho založenia v roku 2002 celkovo vyzbieral 327.000 EUR.
  Z dobrovoľného vstupného sa počas benefičného spomienkového večera vyzbieralo 1691,50 EUR. Fond Doroty Kanthovej túto sumu bude venovať chorým deťom a ich rodinám, aby ich podporila počas boja proti onkologickým a iným chorobám.

  Počas benefičného spomienkového večera spoločnosť Sjáli Consulting (www.sjali.com) pohostilo divákov a účastníkov šálkou výbornej Sjáli kávy. Okrem toho záujemcovia si mohli zakúpiť balíčky Sjáli kávy, pričom spoločnosť Sjáli Consulting celú výšku tržieb venovala na podporu ťažko zdravotne postihnutých detí. Aj touto cestou srdečne ďakujeme.

  Galéria z Benefičného spomienkového večera Doroty Kanthovej - fotografie Teodora Nagya

  Oficiálnu pozvánku na podujatie si môžete stiahnuť tu.

  Záverečná správa o výsledkoch verejnej zbierky v súvislosti s Benefičným spomienkovým večerom Doroty Kanthovej

  Rozhodnutie Okresného úradu Komárno o zápise zbierky v súvislosti s Benefičným spomienkovým večerom Doroty Kanthovej

slovak

magyar

english

Created by SWINGdesign & KWeb
Webmaster: KWeb